הצוות שלנו

צוות גן מש”ה מונה: גננת בוגרת מסלול לחינוך מיוחד, שתי סייעות, קלינאית תקשורת, מרפאה בעיסוק, פיזיותרפיסטית, מרפאה רגשית, פסיכולוגית ועובדת סוציאלית. הצוות הטיפולי כולו בעל תארים ורישיונות רלוונטיים כנדרש על פי החוק.

המועדונית מופעלת על ידי מפעילה ושתי סייעות, צוות הצהרון עובד בשיתוף פעולה עם צוות הגן, משתתפות בישיבות הצוות ומקדמות את הילדים לפי התוכנית האישית.

על עבודת צוות מתוך שיתוף פעולה והרמוניה, מופקדות מפקחות אזוריות לגננות ולסייעות, שתפקידן להנחות ולהדריך בבניית תוכניות הלימודים בהתאם לדרישות משרד החינוך, לסייע בחלוקת תפקידים בין צוות הגן, ואף להשתתף בבניית הקשר בין צוות הגן וההורים.

מערך הדרכה מקצועי תומך בצוות הפרא רפואי ומעביר הדרכות שוטפות, וצוות הגן כולו נהנה מהגגה מקצועית על ידי רופאי הבית של פתחיה: רופאי ילדים בעלי התמחות בהתפתחות הילד ובנוירולוגיה של הילד.

כחובה שהיא זכות, על צוות הגנים להשתתף במערך ההשתלמויות השנתי שבונה הנהלת “פתחיה”, בו הן מקבלות כלים חדשים לכתיבת והעברת תוכנית הלימודים, התמודדות בגן וניהולו, כלי אבחון עדכניים ועוד…

slaider_pnimi5

צוות גני “פתחיה” משתדל לתמוך ולסייע להורי הילדים גם מעבר לשעות הגן ומציע מגוון אירועים לרווחת ההורים והמשפחות. לדוגמא, “נופש חיל” – נופשון מסובסד בן שלושה ימים בתנאי אירוח מפנקים בבית מלון, ימי חוויה והעצמה להם מחכות האמהות מידי שנה. “ערב מיצוי זכויות” אף הוא יוסד על מנת להנגיש להורים מידע בתחומים רלוונטיים שונים.

בפתחיה מאמינים, כי קשר רציף עם ההורים, שיתוף פעולה ואמון הדדי הם הכח שמניע את ההצלחה, שכן ההורים מכירים את הילד ונמצאים איתו רוב שעות היום. הצוות מעודד קשר פתוח וחשיבה משותפת עם ההורים, זמין וקשוב לבקשות ואף מזמין את ההורים להעלות יוזמות פרטיות הנודע לילדם האישי, או לטובת הילדים וההורים כולם.