אודות פתחיה

עמותת "פתחיה – מוסדות לחינוך מיוחד" נוסדה בשנת 1995 כדי לתת מענה לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

הניסיון המקצועי והרגישות הרבה של צוות גני "בית יעקב", הציף על פני השטח את סבלם של הילדים בעלי הלקויות הרגשיות והשפתיות, טבעי היה שתקום מערכת תומכת ומשלימה עבור ילדים אלו. אך בפתחיה לא שקטו על השמרים, ומאז ועד היום העמותה העמיקה את פעילותה בתחומים נוספים כעיכוב התפתחותי, פיגור, תסמונת דאון ועוד לקויות ותסמונות שונות, ופתחיה פרצה את גבולות העיר ירושלים, כאשר שמה הולך לפניה ברמה הארצית, כמערכת גדולה וחזקה העומדת בקריטריונים הגבוהים ביותר מבחינה מקצועית ושירותית.

 

פעילות פתחיה

"פתחיה" זוכה לאמון, הערכה, ושיתוף פעולה עם משרדי הממשלה והרשויות המקומיות, וכיום מספקת מעטפת שירותים 360 מעלות לפעוטות וילדים בעלי צרכים מיוחדים, החל מפרויקט "גדלים ביחד" המעניק תמיכה ראשונית לאימהות לאחר לידת ילד בעל צרכים מיוחדים, עובר דרך מעונות יום שיקומיים, גני פיגור וגני שפה ועד סל טיפולים משלימים ביחידות להתפתחות הילד.

 

מודל השילוב

על דגלה של "פתחיה" חרוט מודל השילוב הייחודי שנבנה מתוך אמונה כי גם לילדים בעלי הצרכים המיוחדים מגיע שוויון הזדמנויות – לחיות ולגדול בסביבה הרגילה ולהרגיש שווה – תורם ולא רק נתרם.

תודות לצוות המקצועי המוביל, המאגד בתוכו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, הן בתחום הפדגוגי והן בתחום הפרא רפואי, זכתה העמותה בתואר "זכיינית מס' 1 להפעלת מעונות יום שיקומיים" מטעם משרד הבריאות והיא מומלצת ברשימת הספקים של משרד הרווחה להפעלת מעונות יום שיקומיים בכל המחוזות ולכל האוכלוסיות.

 

פריסה ארצית

כיום, מפעילה "פתחיה" 5 מעונות יום שיקומיים, כ 75 גני חינוך מיוחד, בית ספר, ו – 5 יחידות להתפתחות הילד, צהרוני מש"ה, מועדוניות ופרויקטים תומכים מגוונים.